УПЦ, Храм Святого Равноапостольного Великого князя Владимира

Поможет молитва Богу!
Домашняя страница   |   Праздники   |   Объявления   |   О Св. Владимире
Ссылки   |   Духовная литература    |   Концепция РПЦ    |   Фотоальбом

Язык:     Українська    Русский
English     Deutsch     Français


 

БОРЬБА ЗА ХРАМ-ЧАСОВНЮ
ПРОДОЛЖАЕТСЯ!

 

До уваги Української  Православної Церкви, її предстоятеля Блаженнішого Володимира,  митрополита Київського і всієї України.

Шановний  Голово, секретар  і депутати Київради!

            Нам стало відомо про те, що у Київській міській раді підготовлено проект Рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки від 14.05.2005 № 91-6-00442, укладеного на підставі рішення КМР від 21.04.2005 № 373/2948 «Про передачу релігійній громаді УПЦ парафії храму на честь Рівноапостольного Великого Князя Володимира у Шевченківському районі м. Києва земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування храму на перетині О.Гончара та Б.Хмельницького у Шевченківському районі м. Києва».

            У даному випадку депутатам пропонується взяти участь у  показному голосуванні, щоб задовольнити забаганки деяких потенційних виборців, незважаючи на те, що таке рішення наперед не має юридичної сили через незаконність способу його прийняття.

           

Просимо Вас звернути увагу на низку обставин, за яких порушується наше право і за яких відсутні підстави для прийняття відповідного рішення.

 

Вперше ми звернулись до Київради з проханням про виділення земельної ділянки для будівництва храму у 2003 р. Рішенням КМР від 23.10.2003 р. №121-3/995 нам було передано в довгострокову оренду на 25 років земельну ділянку площею 0,10 га для будівництва, експлуатації та обслуговування храму по вул. О. Гончара, 55-б та 09.03.2004 р. було укладено договір оренди цієї земельної ділянки. 1-го травня 2004 року було освячено Хрест та місце під будівництво майбутнього храму.

Але впливові люди організували кампанію спротиву будівництву, не гребуючи перекрученнями та обманом мешканців прилеглих районів. Основна мотивація – „захист зелених насаджень”, які реально аж ніяк не постраждали б від будівництва. Результатом цієї кампанії стало рішення Містобудівної ради і Київради про відмову у будівництві. Натомість, цим же рішенням Містобудівна рада і Київрада запропонувала місце для розташування храму і його будівництво на перетині вулиць О. Гончара та Б. Хмельницького.

Бажаючи запобігти конфлікту, наша парафія погодилася на нове місце, незважаючи на великі фінансові втрати (близько 200 000 грн.).

Проектно-кошторисна документація щодо для будівництва храму коштувала вже 600 000 гривень – усі наявні у парафії кошти.

23.01.2006 р. нам  нарешті було видано дозвіл на будівництво, а 23 травня 2006 року ми мали його розпочати.  З нашого боку і на цей раз було виконано всі вимоги і одержано всі передбачені законодавством документи.

І саме в цей час навколо будівництва храму знову виник конфлікт. Доводи противників будівництва загалом зводяться до одного: «не хочемо, щоб православний храм тут був - і все!». Те, що зелені насадження не постраждають від забудови, ними до уваги вже не береться. Намагання провести громадський диспут з питання будівництва ні до чого доброго не привели – нікого крім себе організатори протесту не бажають слухати. Площа забудови храму складе 136 метрів квадратних. Будуть досаджені дерева, план озеленення погоджений. Памятник Зої Космодемянської залишається на тому ж самому місці. Даний участок не є і ніколи не був  сквером до офіціальної передачі по договору нашій общині, невідомі особи внесли даний участок до Програми озеленення вже після підписання договору з КМР.

Ми пройшли господарські суди, у результаті чого Верховний суд України своєю ухвалою від 18.12.2008р. за справою №34\588 залишив Рішення Київради від 21.04.2005р. №373/2948 без змін, фактично підтвердивши законність нашого права на будівництво храму.

Надалі у 2008 році розпочалися судові тяганини в Адміністративному суді, і через тиск на суд нас позбавили права будувати. Однак, Вищий адміністративний суд (справа № К-32547/09 від 14.07.2010) скасував рішення попередніх двох інстанцій, у зв’язку з незаконністю їх рішень, і повернув справу на новий розгляд.

Вже на етапі апеляційного розгляду у 2012 році позивачі, яким заважало будівництво храму відмовились від своїх позовних вимог.

У 2009 році робилися спроби розірвати наш договір оренди земельної ділянки. Постановою Вищого господарського суду України № 34/597 від 02.06.2009 Позивачу було відмовлено у задоволенні позовної вимоги про розірвання договору. Судова колегія вказала, що жодні законодавчі акти не передбачають припинення права користування земельною ділянкою орендарем лише у випадку одностороннього волевиявлення органу місцевого самоврядування.

Таким чином суд задовольнив 6 позовів нашої релігійної громади.

 

Тепер щодо рішення, за яке депутатам пропонується проголосувати.

 

Законодавство, яке регулює земельні відносини та повноваження органів місцевого самоврядування чітко вказує, за яких підстав та у який спосіб може бути припинено право користування земельною ділянкою чи розірвано договір оренди землі.

            Умови договору, які передбачають завершення будівництва у термін до 3 років з моменту державної реєстрації зафіксовані як наш обов’язок, однак договором не передбачалось покладення на нас тих ризиків та чисельних перешкод, які з’явилися після спроб розпочати будівництво. Договором не передбачено й те, що у випадку таких ризиків відповідальність за несвоєчасне виконання його умов покладається на орендаря, наслідком чого може бути розірвання договору.

            Слід зазначити, що неможливість на даний момент виконати будівництво храму не є порушенням, що призвело до шкоди чи втрат орендодавця (тобто КМР) чи місцевої громади, або порушує Закони України і не може бути підставою для припинення договору оренди.

           

Відповідно до ст. 31 ЗУ «Про оренду землі» договір оренди може бути розірваний за згодою сторін, а розірвання договору в односторонньому порядку не допускається.

            Згідно з ст. 32 даного Закону на вимогу однієї сторони договір оренди землі може бути розірваний за рішенням суду.

            Ст. 35 ЗУ «Про місцеве самоврядування» чітко вказує, що спори, пов'язані з орендою землі вирішуються у судовому порядку.

Київська міська рада не має правомочності розірвати договір оренди земельної ділянки в односторонньому порядку, а наша громада категорично заперечує той факт, що невиконання будівництва храму відбувається з нашої вини.

            Ми не відмовлялися від наданої земельної ділянки і не припинили свою діяльність, добросовісно сплачуємо орендні платежі, передбачені договором оренди. Окрім того, з моменту надання вказаної землі на перетині вул. О.Гончара та Б.Хмельницького ми зазнаємо значних перешкод, які були зазначені вище. Наша  громада ніколи не була ініціатором брудних технологій з загарбання земельної ділянки та не закликала прихожан до протистояння. Ми захищали свої інтереси лише в суді. Саме на це й пішло багато зусиль і часу, аби відстояти своє право на дану земельну ділянку, не говорячи про чисельні перипетії з усілякими дозвільними документами.

 

            Звертаємо Вашу увагу, що за наявності спору та нашої незгоди, вирішення питання про розірвання договору оренди земельної ділянки можливе лише у судовому порядку, а не шляхом прийняття відповідного рішення на сесії КМР. Тільки суд може дійти висновку, чи є у даному випадку порушення істотних умов, наслідком чого може бути розірвання вказаного договору.

            Окрім того ст. 141 Земельного кодексу України та ст. 31,32 ЗУ «Про оренду землі» містить вичерпний перелік підстав для припинення права користування земельною ділянкою. Жодне з посилань у проекті рішення на земельне законодавство не містить чіткої вказівки на безумовне право КМР розірвати даний договір у передбачений спосіб, тому він є наперед незаконним і не може бути застосований.

            Водночас хочемо наголосити, що наша релігійна громада має намір найближчим часом подати документи до КМР для передачі нам зазначеної земельної ділянки на перетині вул. О.Гончара та Б. Хмельницького у постійне користування, згідно з ст. 91 Земельного кодексу України, у чому й просимо Вашої допомоги. У цьому випадку договір  оренди землі буде припинено.

Таким чином, просимо Вас зважити й прийняти до уваги наші доводи,  що прийняття рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки органом місцевого самоврядування у односторонньому порядку жодним нормативним актом не передбачається, а вирішується лише за згодою сторін чи у судовому порядку.

Просимо Вас не голосувати за розірвання договору оренди та посприяти в отриманні нами даної земельної ділянки у постійне користування згідно з земельним законодавством України.

Наша парафія молиться і буде молитися за Вас Господеві, щоб Він благословив Вас на многая і благая літа.

 

Від імені 5000 підписавшихся за будівництво храму.

Настоятель храму     Миткалик А.У.

 

01.05.2012

Проект решения Киевсовета стр.1, стр.2, стр.3

Проект храма-часовни

Фрагмент проекта Генерального плана города Киева

Довідка?

Письмо в комиссию по согласованию спорных вопросов между общественностью и заказчиком Генерального плана г. Киева от 24. 04. 2012

Письмо в комиссию по согласованию спорных вопросов между общественностью и заказчиком Генерального плана г. Киева  стр 1, стр 2

Приложение

Решения судов

 

 

Поможет молитва Богу!
Домашняя страница   |   Праздники   |   Объявления   |   О Св. Владимире
Ссылки   |   Духовная литература    |   Концепция РПЦ    |   Фотоальбом

Язык:     Українська    Русский
English     Deutsch     Français

УПЦ, Храм Св. Владимира, 2002-2006